KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804334
*
nr 1280 4334
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 20:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 15:52:09
1
Vinnande bud
7/10 17:49:51
1
justering av budtak
7/10 20:27:22
2
1.100 kr
7/10 20:27:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Carl Abraham Rothstén
Läs om budbetjänten
nr 1280 4334
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 15:52:09 | 1 | Vinnande bud |
| 7/10 17:49:51 | 1 | justering av budtak |
| 7/10 20:27:22 | 2 | 1.100 kr |
| 7/10 20:27:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



